Příprava na focení a důležité informace

Záloha

Záloha slouží pro rezervaci termínu a v případě, že se dostavíte, bude vám odečtena v plné výši z ceny focení. V případě nemoci nebo jiných vážných důvodů je možné zálohu přesunout, ale je třeba dát vědět minimálně 24 hodin předem, ideálně ještě dříve. Pokud dáte vědět později nebo nedorazíte vůbec, záloha bude použita jako administrativní poplatek a není možné ji vrátit ani přesunout. V případě přesunu termínu venkovního focení z důvodu nepříznivého počasí je záloha automaticky převedena na nový termín. Pro snazší platbu zálohy naleznete níže QR kód. Částka je nastavena na 300 Kč. 

Po zaplacení je třeba zaslat do zprávy potvrzení, že je zálohu uhrazena, aby byla rezervace dokončena.

Místo focení 

Pokud máme domluvené focení v ateliéru před 1.5.2024, bude se konat na adrese Čelakovská 49, Císařská Kuchyně (u Čelákovic). Jedná se o dům u hlavní silnice hned vedle stavebnin, u kterých se dá pohodlně zaparkovat. Na zvonku je uvedeno "Lucie Loučová Fotografie". Pokud nereagujeme na zvonek, pojďte prosím dál a vpravo dovnitř do studia. Zouvejte se prosím na linu před vstupem na koberec.

Neparkujte prosím u souseda naproti studiu, ale vedle zdi stavebnin (nikoliv ale před vraty do dvora) a za stavebninami (naše parkoviště). Jděte po chodníku směrem do vesnice a hned druhý dům za stavebninami je ateliér. Vejděte do vrat a vpravo zaklepejte na studio, kolegyně vám otevřou. Na vrátkách i domě je uvedeno "Lucie Loučová Fotografie".

Pokud jsme domluveni na focení venku, odkaz do mapy s návrhem místa dle předchozí domluvy zašlu den až dva před focením. V případě, že vás nekontaktuji sama, napište mi den předem o místo.  


POZOR ZMĚNA ADRESY OD 1.5.2024

Pokud se objednáváte na termín 1.5.2024 a později, fotit se bude již v novém ateliéru v Brandýse nad Labem. Adresa je U jízdárny 381, Brandýs nad Labem.Další informace a ukázkové fotky naleznete zde:

https://www.lucieloucova.cz/cz/


Platba

Platba probíhá v hotovosti nebo přes QR kód po focení.

Příprava před začátkem focení

Pokud se chcete fotit nalíčené (a neobjednali jste si líčení a úpravu vlasů navíc), přijďte na přípravy už nalíčené z domova, ve studiu není prostor k líčení. 

Na focení jezděte prosím včas nebo předem tak, abyste v čase začátku focení byli připraveni na místě k focení. To znamená, že dítě by mělo být nějakou dobu vzbuzené (obzvláště, pokud bývá po probuzení v horší náladě), najedené nebo nakojené a oblečené. Zdravé, odpočaté, najedené a dobře naladěné dítě (dá se aplikovat i na rodiče ;) ), je dobrý předpoklad ke skvělým fotografiím. Pokud vaše děti nejsou fandové převlékání, oblečte je už doma, ať je nerozzlobíme před focením.    

Platí zákaz vstupu do studia všem osobám s příznaky infekčního onemocnění.

Další informace naleznete zde: https://www.lucieloucova.cz/co-na-sebe/


Oblečení

Na focení přijeďte v oblečení, ve kterém se chcete fotit (pokud nemáte domluvené zapůjčení šatů od nás). Pokud máte více verzí oblečení, v první verzi prosím už přijeďte. Není nutné mít více verzí oblečení, ale u velkého focení je v případě zájmu možné se převléknout. Alternativou převlékání celého outfitu může být praktičtější (a obzvláště venku šetrnější vůči dětem) výměna svršků, např. vyměnit sobě nebo dítěti kabátek za svetr apod. U těhotenských nebo ženských focení není problém i více výměn oblečení nebo šatů. "To se vyretušuje"
Standardní úprava nezahrnuje změnu proporcí těla (např. odstraňování druhé brady, zeštíhlování paží, břicha a všech dalších tělesných partií) ani retuše nedostatků, kterým se dá předejít vhodnou přípravou na focení (např. gumičky na rukou, odrosty, nevhodná barva prádla, dětská tetování, znečištěný nosík, pusa od čokolády, ramínka od podprsenky, zmuchlané oblečení, neupravené nehty apod.), také neobsahuje změny vzhledu (např. přidělávání vlasů v koutech apod.) ani skládání vice fotografií do jedné (např. výměny obličeje). 

Pokud vidím před nebo během focení nějaký nedostatek nebo shledám, že něco nevypadá dobře, např. mamince kouká ramínko z šatů, dítě má u pusy slinu, holčička má špatně nasazenou čelenku apod., určitě vás upozorním, ale ani já si nemusím všimnout všeho. Prosím kontrolujte před i při focení vzhled svých dětí, určitě je méně náročné (a finančně nákladné) utřít dítěti pusu než nečistoty na desítkách fotek retušovat. 


Pozdní příchod

V případě pozdního příchodu z vaší strany není možné focení prodloužit o vaše zpoždění. Většinou se fotí více focení za sebou, tedy je třeba dodržovat každému klientovi jeho časový prostor. Totéž platí i u příprav. Pokud přijdete v čas začátku focení, ale budete se potřebovat v ateliéru 20 minut líčit nebo oblékat, připravujete se tím o čas na focení a focení vám o tuto dobu nemohu prodloužit. Pokud už víte, že budete mít zpoždění, volejte nebo pište na tel. 602183592 nebo 777170775. Pokud fotím, zprávy na messengeru nečtu, pokud mi něco potřebujete sdělit akutněm, je nutné se mnou komunikovat po telefonu.


Nemocné dítě

V případě, že dítě nebo kdokoliv, kdo se má fotit, projevuje známky onemocnění jako kašel, rýma, průjem, zvracení, zvýšená teplota, vyrážka apod., nechoďte s ním na focení a sdělte mi to předem (volejte nebo pište na tel. 602183592 nebo 777170775). Pokud fotím, zprávy na messengeru nečtu, je nutné se mnou komunikovat po telefonu, pokud něco potřebujete akutně). Čím dříve mi dáte vědět, tím je větší šance, že vaše místo zvládnu obsadit nebo alespoň uzpůsobit této situaci okolní focení a vaši zálohu vám převedu na nový termín. U výše zmíněných příznaků se velmi často jedná o infekční onemocnění a v ateliéru se fotí kromě dalších dětí a těhotných i miminka včetně několikadenních novorozenců, pro které může být i obyčejná chřipka nepříjemná záležitost. Buďte tedy ohleduplní a respektujte pravidlo, že k nám chodíte pouze zcela zdraví. 


Nepříznivé počasí u focení venku

V případě nepříznivého počasí se focení přesune po předchozí domluvě do ateliéru nebo na jiný nejbližší možný termín. Nízké teploty, zamračeno nebo občasná přeháňka není problém, soustavný déšť nebo silný vítr už pro nás určitě překážka je. V případě přesunu termínu z tohoto důvodu se vám automaticky záloha převede na nový termín. 

Znalost ceníku a obchodních podmínek

Objednávkou focení stvrzujete, že jste četli, rozumíte a souhlasíte s obchodními podmínkami, že znáte ceny a rozsah služeb a souhlasíte s nimi. Ceník a obchodní podmínky naleznete zde: 

https://www.lucieloucova.cz/cz/cenik/
Co na sebe

Často se mě ptáte, co si máte vzít na sebe na focení, na tomto místě tedy naleznete pár tipů a ukázkových obrázků, které by vám mohly usnadnit výběr vhodného oblečení. 

Jedná se opravdu jen o tipy, nikoliv o pokyny, je samozřejmě na vás, co si nakonec oblečete. Chlupaté vesty, šaty a doplňky pro menší děti je po domluvě možno zapůjčit. 

Skvěle na fotkách v přírodě vypadá boho styl.

U rodinného focení je dobré se barevně sladit, tím nemám na mysli všichni do jedné barvy, ale do barev, které spolu budou ladit. Příklady barevných tónů, které lze bez obav kombinovat:  

Obzvláště v létě budou pěkné i světlejší neutrální barvy jako krémová, béžová v kombinaci se světle růžovou nebo světle modrou:

Doporučuji zařadit zajímavé materiály a doplňky s ohledem na roční období jako chlupaté vesty, krajku, rozevláté šaty a tuniky, květiny do vlasů, pásky, náhrdelník po babičce, klobouk, pončo (samozřejmě ne všechno dohromady ;) apod. Na fotkách pěkně vypadá boho styl. V zimě budou na fotkách vypadat dobře pletené čepice a rukavice, pletené svetry, šály, vysoké boty, nátepníky, případně deka na zabalení, hrnečky..

Nedoporučuji oblečení s nápisy, obrázky.