Novorozenecké focení 

Novorozenecké focení fotíme do 14 dnů věku miminka, osobně nejraději fotím okolo 6. - 10. dne. V tomto období miminko nejlépe spí, je klidné, ve většině případů je možné ho polohovat do mís a na beanbagu. Později fotíme spíše rodinné fotky - rodiče s miminkem, výjimkou je předčasně narozené miminko, to se může fotit i starší. 

Na toto focení je třeba s sebou vzít dudlík, i když ho běžně nedáváte (může nám to velmi pomoci) a mléko (pokud kojíte, tak samozřejmě stačíte vy, během focení nakojíte kdykoliv dle potřeby miminka). 

Fotíme na bean bagu a v rekvizitách (košíky, postýlky, mísy, kyblíky). Rekvizity, wrapy i oblečky používám své, není třeba nic nosit. Vše je desinfikováno ozonem.

Pokud chcete, můžete donést přírodní materiály k dekoraci jako živé květiny, můžou být luční, ze zahrady nebo z květinářství (např. nevěstin závoj, levandule nebo cokoliv zeleného nebo kvetoucího, co máte rádi), kapraď, různé trávy, kvetoucí i nekvetoucí větvičky, na podzim dýně, listy, větvičky jeřabin, šípku, v zimě kousek živé větvičky se šiškou apod. Ráda vám to přidám na fotku.

V rámci focení je možné udělat také rodinné fotky a fotku se sourozencem.  

V případě focení se sourozencem nižšího věku se toto a rodinné focení udělá hned na začátku, poté doporučuji, aby tatínek / babička staršího sourozence odvedli na procházku / hřiště / domů, aby byl klid na focení miminka a vše proběho hladce. 

V případě zájmu o objednání mi napište zprávu s termínem porodu, já si váš termín zaeviduji. Po narození miminka mi pak jen napíšete a domluvíme se na konkrétním termínu.

Focení probíhá ve studiu v Císařské Kuchyni u Čelákovic.

Maminky a sourozenci miminka si mohou zapůjčit šaty z následující galerie ZDE.


Pokud vás zajímá video z focení, můžete mrknout ZDE


Ceny focení naleznete zde:
https://www.lucieloucova.cz/cz/cenik/

Ukázka standardních retuší u newborn focení (jedná se o fotky před úpravou a po úpravě):

V případě zájmu je možné fotit také poporodní focení v tomto duchu, u těchto fotek se (narozdíl od newborn focení) záměrně neretušují žádné nedostatky: 

Ukázky z novorozeneckých focení: